Üldinfo

Elva jahilasketiiru ehitamist alustati 70-ndate aastate alguses. Jahilasketiir on läbi aegade kuulunud erinevatele organisatsioonidele.Tiiru tipp-periood jääb aga kaheksakümnendatesse aastatesse, kui eestvedajaks ja tiiru “hingeks” oli Vello Volmer. Oli kolm kaarrada ja kaks kaevikrada, kolmas jäi lõpuni ehitamata. Tiirus korraldati nii üleliidulisi kui ka Eesti siseseid võistlusi. 80-ndate lõpus oli tiirus treeneriks praegune Tartu Jahiklubi esimees Jaak Volmer ja tiiru hooldajaks Toivo Anton.

Eesti Vabariigi taassünniga jäi aga jahilasketiir raskesse olukorda.Ei pääsenud tiir ka vandaalitsemistest. Kuid pea kümmekond aastat tagasi organiseeris Jaak Volmer aktiivsetest laskuritest seltskonna, kes hakkasid uuesti tiirus laskmas käima ning seda spordiala uuesti populariseerima.

2006 a. hakkas jahitiiru korrastama Tartumaa Tervisespordikeskus. Paraku riik otsustas asutuse likvideerida ja nii otsiti muid võimalusi tiiru säilitamiseks ja edasisteks arenguteks.

2008 a. lõpus asutati MTÜ Elva Jahilaskeklubi Andres Kõiva ja Jaak Vahi eestvedamisel. Jahitiir on saanud uue hingamise ja kindla soovi taastada Elva Jahilasketiiru kunagine kuulsus.

Elva Jahilasketiir on Lõuna-Eesti suurim aastaringselt tegutsev jahilasketiir.